DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanında ülkemizin en önemli bilimsel buluşması olan Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi (TEMHK)’nin kırk beşincisini, 17-21 Nisan 2024 tarihlerinde Akdeniz’in İncisi Antalya’da gerçekleştireceğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

1964 yılında kurulan Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği (TEMD) bugün 60 yaşında ve kongremizde TEMD’in 60. yaşını kutlamanın haklı gururunu yaşayacağız. Kuruluş dilekçesinden bugüne üzerimizde büyük emekleri olan saygıdeğer hocalarımızı şükran, minnet ve hürmetle anıyoruz. Onlardan aldığımız bu çok değerli bayrağı, en ilerilere taşımak için söz veriyoruz.

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bilimi günbegün gelişen, güncel veri ve çalışmaların hep artarak çoğaldığı bir alan ve TEMD üyeleri olarak bizler de bu gelişimin tam merkezinde yer almaktayız. Bu durum her yıl buluşmayı beklediğimiz kongremizi büyüyen bir çizgide daha önemli hale getirmektedir.

İlk bilimsel toplantımız olan ve “1. Endokrinoloji Günü” adı altında 24 Eylül 1964 tarihinde Ankara'da yapılan birinci kongremizden bu yana, her yıl olduğu gibi 2024 kongremizi de aynı heyecanla düzenleyeceğiz. Bu yıl da kongremizde birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı konferans ve paneller olacak. Böylece günlük pratiğimize katkı sağlamış, temel ve ileri düzey akademik bilgilerimizi güncellemiş olacağız. Yine her zaman olduğu gibi sözel ve poster bildiri oturumlarıyla da kendi çalışmalarımızı sunma fırsatı bulacağız.

Kongremizde, son yıllarda etkisini giderek gösteren iklim değişikliğine de dikkat çekmek istiyoruz. “Başka Dünya Yok” ve küresel ısınma, çevre kirliliği gibi faktörler ormanlarımızı, göllerimizi, nehirlerimizi ve endokrin sistemi olumsuz etkiliyor. Bizlerin de hem bireysel, hem de TEMD olarak hedefi farkındalığımızı artırmak, yapabileceklerimizi belirlemek olacak. Bu nedenle bu yıl ki kongremizin ana teması “Çevre ve İnsan”.

TEMD’in 60. yılında gerçekleştireceğimiz kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Mustafa Cesur
TEMD & 45. TEMHK Başkanı

Prof. Dr. Ayşe Kubat Üzüm
45. TEMHK Sekreteri

Prof. Dr. Mine Adaş
45. TEMHK Sekreteri


Türk Hava Yolları “45. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi” nin Resmi Hava Yolu olarak tüm katılımcılara indirimli ücretler sunmaktadır. Rezervasyon ve biletleme için lütfen Türk Hava Yolları Promocode web sitesini ziyaret ediniz. Promosyon kodu sekmesini tıklayarak 009TKH24 ile ilerleyebilirsiniz.